Időtlen időkig
  • Főoldal
  • Rólam
  • Bejegyzések
    • Interjúk
    • Értékelések
      • Könyv vs Film
      • Hosszabb gondolatmenetek
      • Vendégírások
    • Booktagek
    • Rovatok
  • Extrák
  • Idézetek
  • Könyves idézeteim


 Ma egy számomra nagyon kedves írónő, Tomcsik Nóra Az elveszett ifjúság című könyvéről hoztam értékelést. Az első részről, A változások koráról IDE kattintva olvashatjátok a bejegyzésemet.

Fülszöveg: A történet folytatódik…
Sok nehézség és hosszú útkeresés után Henry, George, Anna, Sarah és Charlotte élik a gondtalan ifjúság éveit. Küzdenek álmaikért, vívódnak, lázadnak, szerelmesek, kiábrándulnak vagy épp lelkesednek.
Pont, mint bármelyik fiatal, épp csak rossz korban születtek…
Amikor kirobban az I. világháború, minden átértékelődik: szerelmek, barátságok, viszályok és a régi ábrándok is. Az egyetlen, igazi cél a túlélés és, hogy az egyre nagyobb embertelenségben ne veszítsék el végleg önmagukat.

Vélemény:
Először is leszögezném, hogy amennyire az első részt szerettem minden kis hibájával együtt, annyira imádtam már az elejétől fogva a másodikat, vagy még annál is jobban.
Ennél a résznél úgy éreztem, hogy az írónő sokkal inkább kidolgozta a cselekményt, jobban oda figyelt az apró részletekre. Úgy gondolom, hogy ezzel a regénnyel, sokkal többet adott nekem, mint az előző résszel. Át tudtam érezni a fronton lévő katonák helyzetét. Egyszerűen úgy írta le, úgy fogalmazta meg Nóri, mintha csak a szeme előtt harcolnának a katonák, akiket nem is teljesen a hazájuk iránti szeretet, hanem a családjuk újbóli viszont látása hajtott előre. Nem csak a katonák, hanem az ápolók, orvosok, önkéntesek cselekedeteinek is a tanúi vagyunk a regény során. Nagyon jól átadja a háború borzalmait, brutalitását. Az olvasó egy konkrét érzelmi hullámvasúton megy keresztül a szereplők szemén keresztül látva a világot. Nem csak a törtélem órák azok, ahol tanulhatunk a háborúkról, hanem az olyan könyvek, mint Nórié, aki az átlagos polgárok érzéseit tetteit és azoknak következményeit mutatja be.

SPOILER
Az első rész óta a szereplők teljes jellemfejlődésen mentek keresztül. Egytől- egyig mind megkomolyodtak, felnőttek. Sarah még mindig nem tudta belopni magát a szívembe, de egy fokkal talán jobban megkedveltem. A Charlotte és Henry páros abszolút kedvenc lett, és bár George-ból végül mégis csak pap lett, pedig annyira reménykedtem az ellenkezőjében Anna miatt, de ettől függetlenül, ugyanúgy ha nem jobban szeretem, mint az első részben. Anna is a kedvenc szereplőim között van, és már előre félek, hogy mit fog vele tenni Nóri a harmadik részben. Nagyon remélem, hogy Anna sem lesz sokáig magányos. A Jonathan történtek, bár nem értek váratlanul, de nagyon elszomorított, de végül beláttam, hogy e nélkül nem folytatódhat ésszerűen a történet, hisz a háború közepén 4-5 ember közül min.90%, hogy valamelyikükkel történik valami.  Jacobot, pedig a vége fele már nem éreztem akkora szemétnek, mint eddig. Azt hiszem ez már haladás.
SPOILER VÉGE
Összességében jobban tetszett, mint az első kötet. Sokkal mélyebb, maradandóbb hatást keltett. Alig várom, hogy tavasszal a kezemben tarthassam a következőt.

Kedvenc szereplők: Charlotte, Henry, George

Borító: 5/5 Nem tudok mást mondani rá, mint az előzőre. Gyönyörű és még mindig imádom a sziluetteket.

Kedvcsináló részletek:
„A németek lőttek, és ő a földre vetette magát. A szája megtelt a véres föld ízével, de most nem volt más menedéke. Olyan erősen vájta bele ujjait a sárba, mint a kisgyerek amikor belecsimpaszkodik anyja nyakába, hogy az megvédje a világ borzalmaitól…”

„A legszörnyűbb az, hogyha ez valaha véget ér, akkor a világ tele lesz önmagukkal meghasonlott férfiakkal.”

„A tömeget figyelte: a búcsúzkodókat, a fiatal lányokat, szülőket, gyerekeket, ahogy a vonatok ablakán csüngenek, hogy minél tovább nyújtsák a pillanatot remélve, hogy így elkerülhetik az egyébként elkerülhetetlen veszteséget, hogy szeretteiket elnyelje a háború kegyetlensége.”


0
Share
Sziasztok! A mai bejegyzéshez az ötletet az Írások, irodalmi kincsek tárháza bloggere adta. IDE kattintva elolvashatjátok a bejegyzését.Ha tudjátok melyik könyvek első és utolsó mondatát gyűjtöttem össze írjátok meg nekem kommentben, de ha tippetek van csak az sem baj.

1. „Általánosan elismert igazság, hogy a legényembernek, ha vagyonos, okvetlenül kell feleség.”

 „Darcy éppúgy szívből szerette őket, mint Elizabeth; mindketten meleg hálát éreztek irántuk, akik Derbyshire-be hozták Elizát, s ezzel lehetővé tették egybekelésüket.

2. „Miközben a nő térdre rogyott és könnyekben tört ki, a férfi körbekémlelt.”

 „Készen állok, ha te is felkészültél.”

3. „Kevés olyan dolog van, ami jobban megviselhet egy értelmes embert, mint ha szeretetből és megszokásból ragaszkodik egy Rajongóhoz.”

 „Eddig Asleigh musicelőrülete erősen tartotta magát, és Parr-ral abban bízunk, hogy mikor újabb mániát vesz fel, ami nyilvánvalóan hamarosan elkövetkezik, barátnőm szerettei iránti hűsége nem engedi majd, hogy Nedet kihagyja belőle.”

4. „Jössz este?”

 „Amikor elém ért, Gok leguggolt, és gúnyos mosollyal csak annyit kérdezett:
  - És te hittél az Ördögnek?”

5. „Az új királynő szörnyű fejfájással ébredt.”

„Hálásan mosolyodtam el és a tenyerébe csúsztattam a kezemet.”

6. „A tündérkirálynő rosszul aludt mostanában.”

 „ – Engedj be, édes feleségem – rebegte Csill búsan -, és ne haragudj rám, bocsáss meg. Igazán nem tehetek róla, de én lettem a tündérkirálynő.”

7. „Győzelem.”

 „Annyi mindent túlélt már a kapcsolatuk – néhány nyamvadt kis fényév nem állhat közéjük.”

8. „Gyűlölöm a balkezemet.”

 „A garázsodban.”

9. „Anna a tó vizén ringatózó vitorlásokat és gőzösöket bámulta.”

 „A háború pusztított tovább.”


10. „A tündérmesékkel az a gond, hogy rendszerint valamilyen rettenetes nagy bajjal kezdődnek.”

 „- Mit szólnátok ahhoz, hogy boldogan éltek, míg meg nem haltak?”
4
Share
Ma egy book taggel érkeztem, amihez az ötletet a J'adore des livres avagy Könyvimádat felsőfokon bloggerinája adta. Még egyszer szeretném megköszönni neki, hogy elkészíthettem ezt a bejegyzést. IDE kattintva elolvashatjátok az ő válaszait is.

1. PUHA VAGY KEMÉNYTÁBLÁS KÖNYV?
Egyértelműen keménytáblás. Igaz, hogy a puha táblásat kényelmesebb olvasni, de olyan könnyen tönkre megy a borítás, míg a keményborító nem. A puhaborításnál két perc alatt feljön a sarok és ez rettenetesen idegesítő, pedig annyira vigyázni szoktam, de nem sokat használ.

2. ONLINE VAGY KÖNYVESBOLTI VÁSÁRLÁS?
Igazából mindkettő. Mostanában nem igazán rendelte online, de nagyon szeretem a könyvmolyképzőt, viszont nincs, ilyen bolt a közelemben szóval tőlük mindig online rendelek, A többi könyvet könyvesboltban veszem.

3. TRILÓGIÁK VAGY SOROZATOK?
Több trilógiát olvasok, mint sorozatot, de az utóbbit jobban szeretem, mert tovább tudom élvezni a világot, történetet, amit az író megalkotott.

4. HŐSÖK VAGY ROSSZFIÚK?
Ha belegondolok, inkább rosszfiúk, akik a későbbiekben jellemfejlődésen mennek keresztül, de a hősöket sem vetem meg.

5. MELYIK AZ AZ EGY KÖNYV, AMIT MINDENKIVEL ELOLVASTATNÁL?
Ez inkább egy trilógia. Kerstin Gier-től az Időtlen szerelem trilógia (Rubinvörös, Zafírkék, Smaragdzöld). Már jó pár éve olvastam először, de az óta is a kedvenc könyveim.

6. AJÁNLJ EGY ALULÉRTÉKELT KÖNYVET.
Kelly Oram-tól a Cinder és Ella. Sokan, mivel LOL könyv, azt gondolják, hogy egy sablonos, könnyed kis olvasmány, pedig szerintem igen is egy nagyon komoly témát, a külső miatti elítélést foglalja magába.

7. MELYIK VOLT AZ UTOLSÓ KÖNYV, AMIT BEFEJEZTÉL?
Sarah J. Maas-től A tűz örököse. Fantasztikus könyv.

8. MELYIK VOLT AZ UTOLSÓ KÖNYV, AMIT MEGVETTÉL?
Jennifer L. Amentraut-tól az Ónix. Bár már elég rég olvastam, de próbálom beszerezni a sorozatot.

9. MI VOLT A LEGFURCSÁBB DOLOG, AMIT VALAHA HASZNÁLTÁL KÖNYVJELZŐNEK?
Nem igazán használok furcsa dolgokat. Ha nincs normális könyvjelzőm, akkor leginkább zsebkendőt vagy blokkot használok.

10. HASZNÁLT KÖNYVEK: IGEN VAGY NEM?
Természetesen igen. Egy könyv semmivel sem ér kevesebbet azért, mert használt. Az Elfújta a szél című könyvet is 600 forintért szereztem be használtan, de nincs semmi baja.

11. KARAKTEREK VAGY CSELEKMÉNY?
Úgy gondolom, hogy mindkettő egyaránt fontos. Egy jó cselekmény nem ér sokat rossz,idegesítő szereplőkkel és ugyan így fordítva.

12. HOSSZÚ VAGY RÖVID KÖNYVEK?
Inkább hosszú. Minél terjedelmesebb egy könyv, annál tovább élvezhetem. Ettől függetlenül a rövid könyvek is lehetnek jók, sőt van a kedvenceim között rövid terjedelmű is.

13. HOSSZÚ VAGY RÖVID FEJEZETEK?
Huh… fogalmam sincs. Nem igazán szoktam figyelni a fejezetek terjedelmét.

14. NEVEZD MEG AZ ELSŐ HÁROM KÖNYVET, AMI ESZEDBE JUT.
Jane Austen: Büszkeség és balítélet,Tomcsik Nóra: A változások kora, Krencz Nóra: Megszámlálhatatlan - A hófehér másvilág

15. MIK AZOK A KÖNYVEK, AMIK MEGNEVETETTNEK VAGY MEGSIRATNAK?
Megsiratni talán Katja Millay-től a Nyugalom tengere és pont tegnap Tomcsik Nórától Az elveszett ifjúság, megnevettetni sok könyv szokott. Bármi, amiben egy kis humor található. Elég könnyű engem megnevettetni.

16. A MI VILÁGUNK VAGY KITALÁLT VILÁGOK?
Akármelyik jöhet. Mindkettőt ugyanúgy szeretem. Ha az egyikből már túl sok akkor fogom a másikat és így fordítva is.

17. ÍTÉLSZ KÖNYVET BORÍTÓ ALAPJÁN?
Inkább azt mondom, hogy a mércém egy elég nagy súlyát fektetem egy borítóra, de mindenképp a fülszöveg az, ami eldönti, hogy elolvasom-e vagy sem. Nagyon sokat adok még a molyos és baráti véleményekre. Ez a három dolog, ami alapján könyvet veszek: fülszöveg, borító, vélemények.
0
Share

Ma egy nagyon különleges, újonnan megalakult, írói társasággal hoztam nektek interjút. Különleges a mai nap, mivel ma van a legelső Írósimogató találkozó, amire sajnálatos módon nem volt lehetőségem elmenni, de nagyon remélem, hogy következőre sikerülni fog. Még egyszer köszönöm a tagoknak, hogy időt szántak rám és beleegyeztek az interjúba. Remélem tetszeni fog a bejegyzés és ha figyelemmel kísérnétek az Írósimogató tevékenységét, IDE kattintva megtaláljátok a facebook oldalt.



1.       Mit takar az Írósimogató?

L.J. Wesley: Az Írósimogató egy youtube és podcast csatorna, ahol írásról, könyvekről és úgy általában irodalomról beszélgetünk. Szigorúan nézve egy beszélgetős műsor.

2.       Honnét jött az Írósimogató ötlete?

L.J. Wesley: Amikor Dan Wells Magyarországon járt, mesélt róla, hogy van egy podcast csatornája, pár írótársával, ahol ilyen témákról beszélgetnek. Az ötlet megtetszett, és mivel pl. Hajnival amúgy is beszéltük már korábban, hogy csinálni kéne 1-2 videót, könnyű volt megállapodni róla, h csináljunk egy csatornát.

Tomcsik Nóri: Laci mesélt a podcastról és imádtam az ötletet, mert ilyen formában nem igen beszélgetnek az irodalomról. Legalábbis nem a fiatalok. J

3.       Miért ez lett a neve? Mi alapján választottátok?

L.J. Wesley: Még tavasszal volt egy Kilda rendezvény, ahol Gabi, Nóri és én meghívást kaptunk, más szerzőkkel együtt, és ezt az eseményt, egymás között néha Írósimogatónak hívtuk. Aztán amikor a csatorna nevét akartuk kitalálni, valahogy újra feljött.

4.       Mit akartok elérni az Írósimogatóval?

L.J. Wesley: Egy hiánypótló „műsornak” szánjuk. Szeretnénk segíteni benne, hogy újra fellendüljön kissé az irodalmi élet az országban.

M.G. Brown: Én személy szerint szeretném, ha egy kicsit fellendülne a magyar irodalmi élet, és az emberek észrevennék, hogy itthon is van rengeteg író, akikben potenciál rejlik. Bízom benne, hogy a videók segítségével elérhetünk olyan embereket is, akik egyébként nem kattintanának rá például egy blogbejegyzésre, mert nincs kedvük/idejük/energiájuk hosszas szövegeket olvasni. A vlog remek lehetőség arra is, hogy egy kicsit jobban megmutassuk magunkat az olvasóknak, a továbbiakban pedig szeretnénk más íróknak is lehetőséget adni arra, hogy bemutassák a könyveiket, önmagukat, hogy megosszák a nézeteiket, gondolataikat, egy-egy irodalmi témában.

Tomcsik Nóri: Csak csatlakozni tudok. Látjuk azt, hogy mennyire nehéz itthon érvényesülni íróként, és a szokásos közösségi oldalakat leszámítva nincs sok lehetőség a bemutatkozásra. Én remélem, hogy a videók által nem csak mi, hanem a meghívott írók i szélesebb körben ismertebbé válhatnak, mert rengeteg csodás könyv van, ami kár volna, ha nem ismernék az emberek.
De emellett azt is gondolom, hogy bőven van kibeszélni való téma, ami kapcsolódik az irodalomhoz; kulisszatitkok az írásról, társadalmi kérdések, zsánerek, olvasási szokások, aktuális divatok, amik sokakat érdekelhetnek.


5.       Milyen régóta készültetek az Írósimogató létrejöttére?

L.J. Wesley: Kb. 1,5 hónappal az első adás előtt kezdtünk beszélni róla

6.       Milyen volt a fogadtatása? Mekkora a látogatottsága az oldalnak?

L.J. Wesley: Vannak pozitív és kevésbé pozitív vélemények is. A facebook oldal jelenleg 269 like-al és 273 követővel rendelkezik, a youtube csatornának pedig 51 feliratkozója van.

7.       Hogyan élitek meg ennek az egésznek a létrejöttét?

L.J. Wesley: Igazából, egyelőre semmi extra. Létrehozni valamit nem annyira bonyolult. Fenntartani, fejleszteni, népszerűvé tenni. Na, ez már más kérdés.

M.G. Brown: Még nem igazán tisztult le teljesen, hogy hova is szeretnénk elérni. Vannak célok, sokat ötletelünk, de természetesen szükséges egy bizonyos idő és egy kis tapasztalat ahhoz, hogy megfelelően körvonalazódjon, hogy melyek azok a fő szempontok, amikre fel szeretnénk építeni egy-egy adást. Természetesen a félsz is ott van az emberben, végtére is, a 21. századi kortárs, magyar irodalmat próbáljuk képviselni, ehhez pedig elengedhetetlen a profizmus. Habár még nagyon kezdeti stádiumban vagyunk, és sok hibát is vétettünk, törekszünk a folytonos fejlődésre, és arra is, hogy kihozzuk magunkból a maximumot.

Tomcsik Nóri: Még nagyon az elején vagyunk. Próbálkozunk, tanulunk. De komoly az elhatározás, mert ha jól tudjuk csinálni, akkor az nagyon hasznos és hiánypótló lehet. A magyar irodalmi életet fel kell lendíteni, de a felelősség tényleg nagy, ezért nagy hibákat nem véthetünk. Azzal nem csak magunknak ártunk.
8.       Kik a tagjai az Írósimogatónak? Hogy hogy pont ti alapítottátok?

L.J. Wesley: Gabriella Eld, M. G. Brown, L. J. Wesley és Tomcsik Nóra
Nem igazán volt kérdés, hogy kik legyenek benne. Én mind a 3 lányt ismertem és jóban voltam velük, talán csak Hajni és Gabi nem ismerte egymást túlzottan jól akkoriban.

M.G. Brown: Gabriella Eld, M. G. Brown, L. J. Wesley és Tomcsik Nóra
Hamarabb lettünk barátok, minthogy megalapítottuk volna az Írósimogatót. Egészen egyszerűen egy baráti beszélgetés kapcsán jött fel a Simi ötlete, és kérdés sem volt, hogy ha már együtt találtuk ki, együtt is leszünk benne.

Tomcsik Nóri: Tulajdonképpen egyik napról a másikra szinte napi kapcsolatba kerültünk. Egyértelmű volt, hogy ezt együtt csináljuk.

9.       Szeretnétek-e a későbbiekben bővíteni több taggal?

L.J. Wesley: 4 állandó fő szerintem bőven elég, de vendégeket tervezünk hívni.

M.G. Brown: Vendégeket mindenképpen szeretnénk meginvitálni egy-egy beszélgetés erejére, de az Írósimogató négyünk közös gyermeke, úgyhogy állandó taggal – vélhetően – nem fogunk bővülni. Egy húsz perces adásban egyébként is kivitelezhetetlen lenne az érdemi beszélgetés, ha túl sokan zsúfolódnánk össze.

Tomcsik Nóri: Ez egy fix csapat. Ahogy Hajni is mondta, ennyien még tudunk érdemi beszélgetéseket folytatni. Lesznek viszont meghívott vendégek, de egyelőre szeretnénk kitapasztalni ezt az egész műfajt, rendesen belejönni a szereplésbe, hogy a vendégírók már egy profin összerakott műsor részese lehessenek. J

10.   Hol ismerkedtetek meg? Mióta ismeritek egymást?

L.J. Wesley: Hajnit én úgy ismertem meg, hogy bejelölt és rám írt, hogy játszak a könyvéért. Aztán beszélgettünk és összebarátkoztunk. Gabival ugyanannál a kiadónál voltunk, így néha beszélgettünk róluk, majd 2017 első Kildarás rendezvényén ismertem meg személyesen is, amikor megvettem a könyvét. Nórit pedig egy ÍBO-n sikerült megismerni

M.G. Brown: Lacival az internet segítségével találtunk egymásra, illetve én találtam rá. Éppen egy nyereményjátékot indítottam a Kavargó Rózsaszirmok frissen megjelent példányáért, és írtam neki egy üzenetet, hogy játsszon ingyen könyvért. J Aztán elkezdtünk beszélgetni, és jóban lettünk. Gabira Instán leltem rá, először csak kedveltük egymás képeit, vagy egy-két kommentet írtunk a másik képe alá, aztán végül egy ÍBO-n találkoztunk személyesen, majd összefutottunk egyszer Pesten, végül az Írósimogató első adásának a felvételén volt lehetőségünk egy kicsit ismerkedni, na meg persze az ekkor már létrehozott, Írósimogatóra keresztelt közös chatben is folytattunk eszmecseréket. Nórit Laci által ismertem meg, aztán vele is ÍBO-n találkoztam először, utána a következő ÍBO előtt  – fogalmam sincs, hogy hogyan – eléggé összehaverkodtunk. Vagy az is lehet, hogy már idő közben beszélgettünk, erre már nem emlékszem. ÍBO-n már kifejezetten jóban voltunk, ha lehet ilyet mondani egy friss ismeretségre, azóta pedig még inkább elmélyült a barátságunk.

Tomcsik Nóri: Gabival és Lacival májusban találkoztam ÍBO-n. De Gabira már instagramon is felfigyeltem. Nem beszélgettünk sokat, de egyszer kétszer belebotlottunk egymásba, megittunk egy kávét, Könyvheteztünk, aztán észre sem vettük és már barátok voltunk. Hajni pedig először instagrammon írt, hogy szeretne könyvet tőlem, mert mennyire jó, hogy mindkettőnk ír származású hősről ír. Aztán beszédbe elegyedtünk, és a második találkozásunkkor nagyon egymásra találtunk. Innentől nem volt megállás. J

11.   Egy-egy tag milyen műfajú könyveket ír? Van-e valami jelentősége ennek az írói összetételnek?

L.J. Wesley: Az én első könyvem egy sci-fi naplóregény volt, Nóri kalandregényt, Gabi és Hajni pedig fantasy-t írt, de ennek nincs jelentősége az összetétel szempontjából.

Tomcsik Nóri: Ez nem volt szempont, viszont szerintem ez színesítheti a műsort. Négyen négyféle stílusban alkotunk, sok mindent egészen másként látunk, és élünk meg, így mindig van miről beszélgetni, de a fontos, hogy a célunk ugyanaz.

12.   Melyek a tagok már megjelent könyvei?

L.J. Wesley:
Gabriella Eld: Emlékek Jordan számára
Gabriella Eld: Remények Jordan számára
M. G. Brown: Kavargó rózsaszirmok
M. G. Brown: Vérvörös rózsaszirmok
Tomcsik Nóra: A változások kora
Tomcsik Nóra: Az elveszett ifjúság
L. J. Wesley: Egy űrállomás-takarító naplója


0
Share

Ma végre egy értékelést hoztam nektek. Remélem, nagyjából jól össze tudtam szedni a gondoltaimat nektek erről a könyvről. Ez az egyik kedvenc könyvem, mégse tudom mindig rendesen megfogalmazni a gondolataimat ezzel kapcsolatban. Jó olvasást!

Nem nagyon olvastam krimiket, sőt igazából szerintem egyáltalán nem. Ez volt az első krimi műfajú könyvem, de nem bántam meg, hogy elolvastam. Apukám felesége adta még évekkel ezelőtt a kezembe, és az óta is nagy kedvencemként tartom számon. Minimum ötször olvastam már el. Egyszerűen nem tudom megunni.
Fülszöveg: Olívia szülei voltak Hollywood álompárosa mindaddig, míg egy éjjel
a szörny örökre el nem vette a kislánytól az édesanyját. A szörny,
mely apja arca mögé rejtőzött…
A burokban eltöltött gyermekévek után Olívia már csak halványan
emlékszik a borzalmak éjszakájára, az újra meg újra visszatérő
rémálmok azonban ráébresztik, ki kell derítenie, mi is történt valójában.
Kutatásában segítségére van annak a rendőrnek a fia, aki annak
idején felfedezte őt rejtekhelyén. Noah Brady nem csupán rekonstruálni
akarja a Hollywood történelmében elhíresült éjszaka eseményeit, de
feltett szándéka, hogy Olívia magányos szívét is meggyógyítja. Ám
ha egyszer kinyílik elôttük a múlt ajtaja, senki sem tudja megmondani,
mi vár rájuk a túloldalon. Valahol, nem is olyan messze tőlük,
a szörny újra lesben áll…

Vélemény: Sosem szerettem az olyan könyveket, amiben öldöklés és vér van. Ez az oka annak, hogy nem olvasok pl. horrorokat és krimiket se túlzottan. Általában csak akkor fontolom meg, ha egy hozzám közel álló személy ajánlja. Emiatt került ez a könyv is a kezembe.
Sok krimi bukik el ott, hogy eleve túlozva írja le már a bűntényt is. Itt nem éreztem soknak, mert csak pont annyira volt leírva Julie gyilkossága, amennyire szüksége volt. Nincsenek benne túlzások, emiatt az olyan nyuszik is élvezni tudják, mint én. Az írónő nagyon jól vissza tudta adni a 4 éves kislány érzéseit, reakcióját az anyja elvesztésével kapcsolatban. Az egyik legszívszorítóbb jelenet, amikor Olívia rájön, hogy az édesanyja nem jön vissza a többé.
 A nagyszülők, egyik lányuk elvesztése miatt, burokban tartották nagyon sokáig az unokájukat, emiatt nem igazán volt nagyszülein kívül társasága a kislánynak. Ez nem tesz jót egy gyereknek, hisz egy idő után nagyon magányossá válhat. Nem fog tudni beilleszkedni bármilyen társaságba is kerül.
Tetszett, hogy a természet nagy szerepet játszott a történetben. Minden apró leírást az erdőről, az állatokról, öröm volt olvasni.
Nora nagyon jól kialakította Olivia és nagynénje bizalmas kapcsolatát. Az egyik kedvenc karakterem Olivia nagyapja volt, aki mindig ellátta tanáccsal a kisunokáját mikor annak szüksége volt rá. Jól átadta, hogy Olivia számára, milyen fontossá vált a család, ahogy cseperedett fel.
Az egész regény alatt végig olyan érzésem volt, mintha csak filmet néztem volna, olyan részletesen ki vannak dolgozva egyaránt a természeti képek, a szereplők és a cselekmény is.
 A szerző a könyv elejétől a végéig szórakozik velünk, megtéveszt, és amikor már azt hinnéd, hogy tudod ki is Julie gyilkosa, pofára ejt. Sose hittem volna, hogy az lesz a vége ami. Teljesen megdöbbentett. Ha egy kiszámíthatatlan könyvet keresel, essen erre a választásod.
A történet megtanít téged arra, hogy a dolgok nem mindig azok, aminek látszanak és, hogy ne ítélj elsőre, mert lehet, hogy egy ártatlan szenved miatta. Itt is megjelenik a drog és a féltékenység, mint a bizalmatlanság legfőbb kiváltó okai.

Kedvenc karakterek: Olivia, Frank, Cecilia, Olivia nagyapja

Borító: 5/3 Tény, hogy nagyon passzol a történethez, de szerintem szebben is el lehetett volna készíteni. Leginkább a zenedoboz nem tetszik rajta.

Kedvcsináló részletek:
-Egy olyan városban, amelynek léte a képzelet világából és a pletykákból táplálkozik, a kegyetlen és gyászos végű tündérmesék gyakran csillogó legendákká válnak.

 – Kedves családja van – kezdte.
– Köszönöm. Azt hiszem, valószínűleg megtartom őket.

– Előbújtak az első csillagok. Nappal is fent vannak az égen, még ha nem látjuk is őket. De én szeretem nézegetni őket. Az ott az anyu csillaga – mutatott fel egy apró, csillogó pontra a holdon. – Mindig ő jön fel először.
0
Share

Úgy gondoltam, hogy jó lenne, ha egy kicsit megismernétek így most egy bemutatkozó poszttal érkeztem.


Üdvözöllek titeket az Időtlen Időkig oldalán. Virág vagyok,18 éves. Jó sokáig gondolkodtam, hogy belefogjak-e ebbe a blogba, rengetegen rágták érte a fülemet, de örülök, hogy belevágtam. Nem rég végeztem a gimnáziumban és reményeim szerint szeptemberben már egy budapesti egyetem falai között lézenghetek tovább. Nagyon szeretem a kézműves dolgokat, kötni, fonni, csomózni. Mindenféle művészettel kapcsolatos dologért rajongok, igaz hogy nem nagyon értek hozzá, de ez nem igazán akadályoz semmiben. :)
 4 éves korom óta táncolok, szeretem a zenét, a barátaimmal lenni bár azt ki nem szeret, és mint ahogy a blogból is kiderülhetett már számotokra, nagyon szeretek olvasni. Rengeteg fajta könyvet olvasok, de a horror az, amire semmivel sem tudnak rávenni az emberek. 

 Remélem, hogy tetszeni fognak a bejegyzések és ha bármi ötleted lenne, mit szeretnél még látni az oldalon írj nekem hozzászólást vagy a facebook-on üzenetet. Örömmel fogadom a jó ötleteket.

A bejegyzés végére itt hagynám nektek a kedvenc idézetemet. A családtagjaim és a barátaim mindig azt mondják, hogy nagyon illik rám.
          "A világ egy boldogabb hely lenne, ha az emberek többet mosolyognának."
6
Share

Ez a bejegyzés Deszy egyik posztja miatt születhetett meg, ugyanis feltette azt a kérdést, hogy mely szereplők halála viselt meg minket legjobban. Nekem ilyen elég sok van, de elhoztam nektek 10-et közülük. Nem sorrendben vannak, csak ahogyan eszembe jutottak, kivéve a +1-et, mert az direkt van a végén, mert az kivétel.  A BEJEGYZÉS SPOILERT TARTALMAZ!


Fred (Harry Potter-sorozat)

Fred volt az egyik kedvenc szereplőm, így nagyon szomorú voltam, mikor meghalt. Mindig sírhatnékom van, amikor újra nézem a filmet és akkor a könyvről nem is beszéltünk még.

Nehemia (Üvegtrón-sorozat)
Nehemiánál nem csak az szomorított el, hogy megölték, hanem ahogy Caleanát megviselte az egész. Ráadásul látszott milyen brutálisan végeztek vele. Rengeteg dolga lett volna még az élők között, de sajnos a történet folyatatására szükség volt a halálára.

Steve (Az utolsó dal)
Ehhez nem nagyon tudok sok mindent hozzáfűzni. Egyszerűen csak elszomorító. Ahogy Rony előadja a temetésén a zongoraművet, gyönyörű és nagyon kedves gesztus.

Prim (Az éhezők viadala-trilógia)
Prim halála volt az egyik, ahol én olvasás közben fogtam és becsuktam jópár órára a könyvet. Nem bírtam felfogni, hogy ölhette meg az írónő...

Nemecsek (A Pál utcai fiúk)
Nemecsek történetét mindenki ismeri így ezt nem is nagyon fejtegetném. Nagyon bátor volt és szomorú, ami vele történt.

Celeste (Párválasztó-sorozat)
Celeste halála teljesen ledöbbentett. Anyira hirtelen és olyan szörnyű. Ahogy Primnél, nála sem bírtam felfogni. Annyira szerettem volna, ha America és az ő barátsága jobban ki tudott volna bontakozni.

Beckendorf (Percy Jackson- sorozat)
Beckendorfnál annyira hittem benne, hogy valahogy megmenekült. Hittem benne. Olyan sokan képesek túlélni a dolgokat, ő mért nem. Csak ezt kérdeztem magamtól.

Adam (Luxen-sorozat)
Adam halálánál leginkább Dee-t sajnáltam, hogy olyan keveset lehettek ténylegesen együtt és, hogy utána Katy-vel mennyire megromlott a kapcsolata, pedig Adam Katy-ért áldozta fel magát. Tudta, hogy Dee-nek mennyire fájna, ha elveszítené az egyetlen embert, akit évek óta először a barátjának tekinthet.

Cal (Hex Hall-sorozat)
Nem értem mért mindig a normális embereket kell kinyírni az írónak. Nagyon ki voltam akadva. Ashert nagyon nem szerettem, tudom, hogy gonosz vagyok, de bárcsak ő hal volna meg Cal helyett.

Finnick (Az éhezők viadala-trilógia)
Megint csak az egyik kedvencemet küldte a halálba az írónő. Szerintem ez a mániájuk, hogy a legjobb karaktereket sorba leöldösik. Finnick nem ilyen halált érdemelt, amit kapott. Főleg, hogy utána még Any terhes is volt, csak Finnick erről nem szerzett tudomást a halála előtt.


+1 Gok (Ikercsavar Krónikák-sorozat)
Ez egy kivétel, mert Gokról csak azt hisszük, hogy meghalt, de szerencsére a végén kiderül, hogy nem. Mikor Gabi elhitette velem, hogy kinyírta a kedvencemet, konkrétan összetörte a szívemet, de mint ahogy az előbb említettem a végén összeragasztotta.
0
Share
Egy újabb book taggel érkeztem, ami elég érdekes kérdéseket tartalmazott. Köszönöm Krencz Nórának a kihívást.
1. Melyik volt a legfelkavaróbb könyv, amit olvastál? 
Azt hiszem Katja Millay-től a Nyugalom tengere.
 Lenyűgöző, hogy milyen erős érzelmeket képes kiváltani ez a regény. Egy rendkívül jól felépített és kidolgozott történet.
2. Melyik könyvben találkoztál olyan jelenettel, hogy olvasata után legszívesebben felkötötted volna magad? 
Nem hiszem, hogy volt ilyen könyv. Ha bármilyen horrort olvastam volna biztos, hogy azt írnám ide, de mivel nem olvasok ilyen műfajú könyvet, így erre nem tudok felelni.
3. Melyik fantasy könyvnek találtad legbetegebbnek a világát? 
Sajnos fantasy könyv jelenleg nincs olyan az olvasmánylistámon aminek beteg lenne a világa, majd karácsony után Gabriella Eld Remények Jordán számára lesz ez a könyv. Sok mindenki ezt mondja ehhez a kérdéshez, szóval érzem, hogy el fog durvulni a helyzet.
Ami nem fantasy, de elég beteg disztópikus világban játszódik az számomra Amy Ewing-tól Az ékkő. Borzalmas, ahogy a történetben a lányokkal bánnak.
4. Melyik általad ismert szereplő szenvedett a legtöbbet fizikailag és hogyan?
Jennifer L. Amentraut Luxen sorozatából Katy. Amikor ónix bevonatú bilincsekkel tartják fogva, ami rettentő fájdalommal jár neki, ha valaki olvasta már az tudja mért.  Bár ide akkor írhatnám Bethany-t is, csak az ő szenvedését nem írják úgy le, legalábbis azokban a részekben nem, amiket olvastam.
5. Melyik általad ismert szereplőnek zúzták péppé az elméjét és hogyan?
Michelle Hodkin Mara Dyer trilógiájából a címszereplőjének az elméjét zúzták péppé természetesen csak jelképesen. Idegileg kikészítették és elhitték vele, hogy hallucinál. Az első részben is idegileg egy roncs lesz Mara, de a második rész végén végképp összezuhan. Sajnos a harmadik rész, még nem jelent meg, pedig már vagy 2 éve várok a történet végére.
6. Melyik könyvet ajánlanád az ellenségednek pszichológiai hadviselési manőverként? 
Bármilyen Jókai Mór könyvet. Egyszerűen nem bírok egy fejezetet se végig olvasni, mert elalszok rajta olyan unalmasak. Szerintem borzalmasak, bár ízlések és pofonok.
7. Melyik az a szereplő, akivel mintsem hogy találkozzál, inkább egy kiéhezett tengerimalacokkal teli verembe vetnéd magad? 
Kerstin Gier Időtlen szerelem trilógiájából Saint Germain gróf.
0
Share


 A mai napon is egy magyar írónő regényéről hoztam véleményt. Gabriella Eld-del, ahogy Tomcsik Nórával is az Író, olvasó, blogger találkozón ismerkedtem meg. Sajnos sokáig tartott mire el tudtam olvasni a könyvét, mivel pont iskolakezdésnél láttam hozzá, de cseppet sem bántam, hogy megismerhettem a történetét, még ha ilyen sokáig tartott is.

Fülszöveg: Jordan Norris senki.
Iskolába jár, kosarazik és szeretne végre barátnőt szerezni magának. Átlagos. Egészen addig, amíg be nem toppan az életébe egy keménykalapos idegen, akit bár sohasem látott azelőtt, haza akarja vinni. Utazás veszi kezdetét egy letűnt világba, tele ismeretlenül is ismerős arcokkal, hogy Jordan visszakapja az emlékeit és újra egy készülő háború élére állhasson, mint kilencvenkilenc évvel ezelőtt. Eljött az ideje, hogy elfeledje eddigi életét és megvédje mindazokat, akik régen fontosak voltak a számára. A rideg herceget, a bánatos fiút, az ezerarcú lányt, a félvér fenevadat, a vágott nyelvű zongoristát, a viharszívű angyalt, no meg a rejtélyes idegent, aki mindennél      jobban szereti őt a világon.
De mindez elég nehéz feladat tekintve, ha nincsenek emlékeid.

Vélemény: Bevallom, őszintén nem szeretem a fiú főszereplős könyveket. Nehezen kezdek hozzá az ilyen történetekhez. Jobban tudok azonosulni a női főszereplőkkel. Aztán olvasás közben kiderült számomra, hogy váltott szemszögű, az már egy fokkal jobban tetszett, bár azért sem rajongok túlzottan. Tudom, válogatós vagyok… Szóval örültem, hogy a többi szereplő gondolatait is megismerhettem, főleg Gokét (legjobb <3), de néhol egy kicsit soknak éreztem a szemszögváltást. Ha egyszerre olvastam volna el az egészet, akkor nem lett volna gond, de így hogy volt mikor egy-egy napig nem tudtam olvasni, néha nem tudtam kinek a fejébe látok éppen bele.
Maga a világ, amit az írónő felépített érdekes, titokzatos és figyelemre méltó. Nagyon jól fel van építve, és ezt úgy mondom, hogy olyan sokat az első részben nem tudunk meg az elementálok világáról. Gondolom, a második részben jobban megismerhetjük, mindenki azt mondja, hogy mennyire beteg egy világ,de majd meglátjuk.
A könyvben rengeteg karakterrel találkozhatunk és talán csak egy-kettő van, aki nem lopta be magát a szívembe. Talán Nestor az, akit nem igazán kedvelek. Nekem egy kissé fura, ahogy Jordannal bánik. Túl bizalmas. Tény, hogy a testvére, de nekem nem igazán ilyen egy testvéri kapcsolat. Mintha csak szerelmes lenne belé… Ahogy egy ismerősöm mondja mindig, Trónok harca után szabadon. Már mindent el tudok képzelni és Gabiból ki is nézem (Bocsi Gabi :D).  Gokot nem tudom innét kihagyni, mert szerintem az összes szereplő közül, akiről valaha olvastam, ő a kedvencem. Pedig jó sok van, de Gok mindenkit túlszárnyalt. Egyszerűen nem lehet nem imádni. Pont emiatt törte össze Gabi a történet kellős közepén a szívemet, de szerencsére a végén összeragasztotta. Emiatt, de csakis emiatt megbocsátok. Gok mellett még Rio volt, akit nagyon megkedveltem, a maga fagyos, érzéketlen természetével… de mi mást lehet várni egy vámpírtól.
Rengeteg fantasztikus ötlettel találkoztam ebben a regényben, jó történetvezetés, háromdimenziós és különleges karakterek. Összességében egy rendkívül érdekfeszítő és különleges könyvet olvashattam Gabriella Eld-nek köszönhetően és már alig várom, hogy elolvashassam a második részt, mielőtt még lelövik a poént belőle és, hogy megismerhessem még inkább azt a világot, amit az írónő kigondolt.

Kedvenc karakterek: Gok, Rio, Robin

Borító: 5/5 Annyira egyszerű, mégis kitűnik. Ez az egyik kedvenc színem, szóval még ez is fokozza az „imádom” érzést.

Kedvcsináló részletek:
- Ekkor mindenki elhallgatott, mert Siddhart, a rá nem jellemző módon, most egy roppant intelligens kérdéssel állt elő.

- Meg is ölhetnélek.
- Meg. De nem teszed, – Sid oldalra billentette a fejét, mint egy kiskutya – mert örök barátok vagyunk.
- Hát nem! Megvárom, amíg Evon eladja érted a lelkét és akkor mindkettőtökét viszem – mosolygott Gok olyan kedvesen, mintha csak egy rágóreklámban szerepelne. – Meg amúgy is, örök barátok
vagyunk.

- Gok megpróbált együttérzően nézni, egy fél másodpercig majdnem sikerült is.

- El kellett ismernem, hogy Gok von Montgomery nem csak egy aljas, hazug gyilkos, hanem egy eszeveszett lángelme is, továbbá kitűnő üzletember.
0
Share
Újabb bejegyzések Régebbi bejegyzések Főoldal

Rólam

Úgy gondoltam, hogy jó lenne, ha egy kicsit megismernétek így most egy bemutatkozó poszttal érkeztem. Üdvözöllek titeket az Időtlen Id...

Keresés

Rendszeres olvasóim

Ennyien jártatok itt

Népszerű bejegyzések

  • 10 szereplő akinek a halála elszomorított
    Ez a bejegyzés Deszy egyik posztja miatt születhetett meg, ugyanis feltette azt a kérdést, hogy mely szereplők halála viselt meg minket le...
  • Könyvek első és utolsó mondatai
    Sziasztok! A mai bejegyzéshez az ötletet az Írások, irodalmi kincsek tárháza bloggere adta. IDE kattintva elolvashatjátok a bejegyzését....
  • Könyvek első és utolsó mondatai 2.
    A BEJEGYZÉS SPOILERT TARTALMAZ! Sziasztok! Jó sok idő után újra itt vagyok! Mielőtt még rátérnénk a könyvekre röviden el szeretném mon...

Blogarchívum

  • ►  2019 (1)
    • ►  október (1)
  • ►  2018 (5)
    • ►  április (1)
    • ►  február (2)
    • ►  január (2)
  • ▼  2017 (21)
    • ►  december (3)
    • ▼  november (9)
      • Hosszabb gondolatmenetek - Az elveszett ifjúság
      • Könyvek első és utolsó mondatai
      • Book Tag - Rapid Book Tag
      • Írósimogató - interjú
      • Hosszabb gondolatmenetek - Folyóvég panzió
      • Rólam
      • 10 szereplő akinek a halála elszomorított
      • Book Tag - Érdekes kérdések
      • Hosszabb gondolatmenetek - Emlékek Jordan számára
    • ►  október (8)
    • ►  szeptember (1)

Címkék

A változások kora angyal bemutatkozás booktag démon Dream Válogatás Egyszer Értékelés Extra fantasy filmek Gabriella Eld halál Hosszabb gondolatmenetek Interjú Írósimogató Kelly Oram kérdések könyvek Könyves idézeteim Leiner Laura LOL magyar szerzők Moly.hu Nora Roberts Rólam romantika Rovatok Sherry Gammon T. C.Lang Tomcsik Nóra Top10 történet Trónok harca vélemény Vendégírás

Megtalálsz a Facebookon :)

Időtlen időkig

Mit olvasok most?

És az Instagramon is

Copyright © 2015 Időtlen időkig

Created By ThemeXpose | Distributed By Gooyaabi Templates